Evde temizliği kolaylaştıracak test edilmiş 15 ipucu

Evde temizliği kolaylaştıracak test edilmiş 15 ipucu

Keşke daha önce söyleseydin diyeceğiniz kalitede 15 temizlik önerimiz var.

Üstelik daha önemlisi hepsi denenmiş ve doğruluğu kanıtlanmış bilgiler. İnanın her şey daha kolay olacak… Şöyle buyrun;

Mikrodalga temizliği

Islan bir sünger üzerine biraz sıvı sabun sıkın, sonra hafiften köpürtün. Süngeri Mikrodalga fırınınızın içerisine koyun ve en düşük ayarda 30 saniye kadar çalıştırın. Sonra mikrodalganızı açın ve içini silin. Bu şekilde çok daha kolay çıktı lekeler değil mi? ayrıca bu yöntemle sadece kolay leke çıkarmıyor, fırın içerisindeki kötü kokuların ve mikroplarında en derinlere kadar işlemesini sağlıyorsunuz.

Kanepelerin temizliği

İster kanepeler, ister yastıklarınız  veya döşekleriniz için kullanın;

yepyeni görünmeleri için üzerlerine kabartma tozu serpiştirin bir kaç saat sonra vakumlayın. göreceksiniz ne kir kalacak ne koku.

 

Doğrama tahtalarında ki iğrençlikler

doğrama tahtalarında kalmış olan kötü koku ve inatçı leker için doğrama tahtasını iyice tuzlayın ve limonla ovalayın. Ovalama işlemi bittikten sonra hafif sıcak su ile güzelce durulayın. Miss gibi 🙂

 

Ekmek Kızartma makinesi temizliği

Eski bir diş fırçası yardımıyla ekmek kızartma makinenizdeki alması zor tüm yerleri kolayca temizleyebilirsiniz.

Muslukların üzerinde kalan kireç lekeleri

Musluğun yüzeyini  bal mumu kağıdıyla silerseniz, uzun süre su lekeleri görünmez. Çünkü su musluk üzerinde tutunamaz 😉

Ütü tabanı temizliği

Ütü tahtası üzerine biraz kağıt yayın ve üzerine biraz tuz serpin. Ütünüzde ki ısı ayarını maksimuma getirin (içinde su olmasın) ve “buhar” işlevinin devre dışı bırakıldığından emin olun. ve başlayın tuzu ütülemeye. İnanın çok işe yarıyor.

Gümüş eşyaların temizliği

Gümüş eşyalarınızı temizledikten sonra yerlerine kaldırmadan önce gazlı bez içerisine resimdeki gibi yerleştirin. Üzerinde leke kalmayacaktır.

 

Ahh o yağ lekeleri yok mu?

İster yeni olsun ister eski yağ lekelesinin olduğu kıyafetinize sürtmeye başlayın. Birkaç saat içerisinde tebeşirin yağı emdiğini göreceksiniz.

 

Jaluzi Temizliği

Bu arkadaşları temizlemek oldukça güç bir olay normalde. Elinize geçirdiğiniz çorapla tek tek jaluzilerinizi silebileceğinizi birkaç kişi biliyordu, şimdi sizde eklendiniz.

 

Kızartma tavası temizliği

Kızartma tavalarını temizlemenin en iyi yolu; tuz. Tuz yağı emer ve yanmış-yapışmış yiyecek parçalarını çıkarır. Tuzu kısa süre tavada bıraktıktan sonra ovun.

 

Halılar

Sirke ve suyu eski bir camsil şişesine doldurun ve çalkalayın. Halı üzerindeki lekeye kararınca sıkın. Sonra ütünüzün buhar mekanizmasını açın ve bir havu yardımı ile ütüleyin.30 saniye kadar ütülemeniz yeterli. Elveda leke 🙁

Lavabolar

Lavaboyu soda ve eski bir diş fırçasıyla temizleyin, ardından birkaç dilim limon tıpa deliğine koyun ve sıradan su ile iyice yıkayın.

Pencereler

Burada ki püf nokta genel olarak bilinen bir yöntem olsa da biz yinede değineceğiz. Normal şekilde temizlediğiniz camınızı mutlaka gazete ile kurulayın. Cam gibi olacak 🙂

Misafirler gelmek üzere ve evde iğrenç bir koku var

Vanilya özünü bir kaba koyun. Fırına koyun ve ön ısıtma derecesinde bira beklesin. Evinizde sihirli bir aroma dolacak…

 

 

 

 

 

 

 

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir